Deltag i lønstatistikken her


Kære veterinærsygeplejerske, veterinærsygehjælper, veterinærsygeplejerske-elev og klinikassistent.

Så er det igen tid til lønstatistik…

Det er nu i maj og juni måned vi skal forhandle din overenskomst og derfor er det ekstra vigtigt, at så mange som muligt deltager i lønstatistikken!

Vi vil gerne have alle ansat på overenskomsten for veterinærsygeplejersker, – hjælpere og -elever, til at besvare vores spørgsmål, så husk at få alle dine kollegaer, venner og veninder til at deltage.

Vi har sendt en mail til alle medlemmer med deres personlige link

Vil du opfordre andre til at deltage, som ikke er medlem og som derfor ikke har modtaget en mail fra os, kan du videregive nedenstående link.

Du skal finde din lønseddel fra APRIL 2021 frem.
Det tager ca 3-10 min at deltage.

Du deltager ved at trykke på nedenstående link:

https://www.survey-xact.dk/LinkCollector?key=TVNVCEXNJ21K

Tak for hjælpen

Sammen er vi stærkere…

Venlig hilsen
Malene Brendorp Meyer
Formand

Veterinærsygeplejerskernes Fagforening

Følg med på Facebook

Used for the like, share, comment, and reaction icons

Der vil igen i år blive afviklet ERFA møde for oplæringsansvarlige på veterinærsygeplejerskeuddannelsen🐕🐈🦜

Denne gang med 3 møder henholdsvis d. 8/9 i Valby hos Veterinærsygeplejerskernes Fagforening, d. 9/9 i Kolding hos Hansenberg på Vranderupvej og d. 10/9 i Vodskov

Programmet byder blandt andet på:
- Information om den nye uddannelsesforordning,
- SPS i skole og oplæring,
- Indblik i hestespecialisering og
- Oplæg fra Mette Overgaard Riise fra M-O-R om styrkebaseret elevudvikling/selvudvikling ( Når eleven ikke mangler vilje – men indsigt i egne styrker)
- Samt en masse af sparring med andre oplæringsansvarlige.

Se det fulde program og tilmeldingsmuligheder i kommentarsporet
... Se mereSe mindre

Kommentér på Facebook

Lad mig uddybe indholdet 💚. Jeg vil give jer nogle værktøjer med hjem så undertitlen er : Hvordan uddannelsesansvarlige kan bruge styrkebaseret feedforward, adfærdsforståelse , lytteniveauer og små samtaleværktøjer til at skabe bedre elevforløb & samarbejde. I er velkomne til at spørge mig her 😉 Glæder mig til at se jer ! Indtil da" lav en god dag "

Tag endelig fat på mig ved spørgsmål til dagen, samt tilmelding på kfy@hansenberg.dk inden d. 1 september🌼

Yamila Louise Kruse Bush

Det er igen åben for Indstillinger til Årets VSP 2026 ☀️🎉

Vi ser frem til og glæder os til at modtage jeres mange indstillinger 🙏🥳
... Se mereSe mindre

1 måned siden

Veterinærsygeplejerskernes Fagforening

Hej medlem ✨✨
kl. 12.00 slutter afstemningen om din kommende overenskomst for de næste 19 måneder. Din stemme er vigtig!
Du kan finde link til afstemningen under nyheder på vspnet.dk
☝🏼Du skal logge ind med dit nemid
... Se mereSe mindre

Hej medlem ✨✨
kl. 12.00 slutter afstemningen om din kommende overenskomst for de næste 19 måneder. Din stemme er vigtig!
Du kan finde link til afstemningen under nyheder på vspnet.dk
☝🏼Du skal logge ind med dit nemid

Ønsker du at blive medlem? Kontakt os i dag

Bliv medlem
Bliv medlem

Min side