Fagveterinærsygeplejerske i tandbehandling 2026/2027 – Tilmelding er åben nu!

Vi er en del af serviceforbundet og er til for at hjælpe dig når du er i tvivl, skal skal godt videre eller søger nyt, både som din fagforening og A-kasse

Kontakt os Bliv medlem i dag

02sepAll Day18jun Fagveterinærsygeplejerske i tandbehandling 2026/2027 - Tilmelding er åben nu!Fagveterinærsygeplejerske i tandbehandling 2025/2026 - Tilmelding er åben nu!

Event Details

Fagveterinærsygeplejerske i tandbehandling 2025/2026

Efteruddannelsen i tandbehandling var i 2009 den anden fagveterinærsygeplejerske-uddannelse, der blev udbudt i Danmark. Den henvender sig til veterinærsygeplejersker i klinisk praksis, der har en generel interesse i tandbehandling og ønsker at udvide sine kompetencer på området.

Startdato: 2. september 2026

Slutdato: 18. juni 2027

Tidspunkt: Info om tidspunkt kommer senere.
Tilmelding HER

Time

2. september 2026 - 18. june 2027 (All Day)(GMT+00:00)

Følg med på Facebook

Used for the like, share, comment, and reaction icons

🐾 63 fagveterinærsygeplejersker i anæstesi var d. 24/25. September samlet i Odense til deres årlige efteruddannelses kursus. Fælles for dem alle er, at de har taget faguddannelsen, som er tilrettelagt af Veterinærsygeplejerskernes Fagforening , Den Danske Dyrlægeforening og Københavns Universitet - University of Copenhagen hospital for familiedyr.

🐾Dyrlæge Johannes Fogh fra Anicura Århus Dyrehospital, og Dyrlæge Emma Hoeberg fra Københavns Universitets hospital for familiedyr var undervisere i anæstesi.

🐾 Amber Quick som er faglig sagsbehandler og faglig sekretær i sekretariatet hos Veterinærsygeplejerskernes Fagforening, var også på besøg, for at fortælle om den nye overenskomst.

🐾 To skønne dage med spændende fagligt fokus på bedøvelse og smertebehandling af hunde og katte i dyrlægepraksis.
... Se mereSe mindre

Ses vi på ÅRSMØDET? ... Se mereSe mindre

Ønsker du at blive medlem? Kontakt os i dag

Bliv medlem
Bliv medlem

Min side